Nam wolno nienawidzić a wam nie

Nam wolno nienawidzić a wam nie

Autor wpisu: GiraffexGiraffex 63 wyświetleń

Ostatnimi laty obserwuję co raz wyraźniejsze zjawisko, które polega na różnych odległościach granic poprawnego zachowania. Jeżeli śledzisz uważnie media lewicowe i te prawicowe szybko zauważysz że to co wolno tym pierwszym nie wolno już tym drugim.

W styczniu za tragedię Pawła Adamowicza oskarżano obóz rządzących jako że sprawca morderstwa miał rzekomo uczyć się nienawiści do opozycji oglądając telewizję TVP. Niedługo potem okazało się że osadzony miał dostęp tylko do telewizji TVN. Opozycja szybko wycofała się ze stwierdzenia że telewizja w jakikolwiek sposób wpłynęła na nienawiść sprawcy do partii PO.

Pomijaną zupełnie kwestią jest stosunek PO do Adamowicza przed tragedią w Gdańsku. Adamowicz został wydalony z tej partii a na nim samym wieszano psy i najróżniejsze epitety. Jego śmierć wykorzystano do budowania pozytywnego wizerunku partii. Która to chce dobrze dla kraju i cierpi męczarnie z powodu prześladowań politycznych. Czy można jeszcze niżej upaść moralnie. Oczywiście jest to pytanie retoryczne, ponieważ Stefan Niesiołowski pokazuje że można.

Jurek Owsiak stwierdził że rezygnuje ze swojego stanowiska, głównie przez nienawiść i hejt przelewający się, w jego stronę. Zauważcie gdziekolwiek się nie obrócicie tam opozycja wraz z wspierającymi ją osobami jest atakowana i pokrzywdzona, ale sama atakować może. Owsiak ma na swoim koncie wyroki za mowę nienawiści.

Po śmierci Adamowicza rozpoczęła się walka z.. rządem. Opozycja zrobiła sobie z tragedii kolejne paliwo do siania zamętu i dalszego rozlewu nienawiści do partii która odsunęła ich od władzy. Grupa protestujących pod stacją TVP zaatakowała Magdalenę Ogórek, wyzywając ją pałając nienawiścią, niszcząc jej samochód. Był to protest przeciwko mowie nienawiści, protestującym nie przeszkadzało że źródłem nienawiści są oni sami? Zaraz po ataku opozycja stwierdziła że to była prowokacja. Czyli idziemy drogą co nas obciąża to nie nasze, to PiS podrzuca nam świnie pod nogi.

 

Myślę że sytuacja Niesiołowskiego w świetny sposób przedstawia wartość moralną polityków z Platformy Obywatelskiej. Dobrze by było aby każdy Polak to wiedział.

Tego wpisu jeszcze nikt nie komentował