Pociski niskiego kalibru dla Kaczyńskiego

Pociski niskiego kalibru dla Kaczyńskiego

Autor wpisu: GiraffexGiraffex 368 wyświetleń

 

W ostatnich dniach mieliśmy szansę zaobserwować próbę ataku na prezesa PiS, gdy GW zdecydowała się opublikować nagrania rozmów odbywających się pomiędzy przedsiębiorcą z Austrii a Jarosławem Kaczyńskim. Próba nie do końca była nieudana. Staram się obserwować nastroje i te z prawej strony jak i z lewej.

Po prawej stronie „afera” z Kaczyńskim została okrzyknięta „kapiszonem”. Trudno się nie dziwić. Mocno zapowiadany artykuł w GW, który miał rzekomo pogrzebać jednego z najwybitniejszych polityków okazał się mało istotną rozmową z przedsiębiorcą. Rozmowa nie wskazywała żadnych oznak przestępstwa, a wręcz przeciwnie, Kaczyński chciał sprawę załatwić zgodnie z prawem.

Z lewej strony sprawa taśm Kaczyńskiego wygląda zupełnie inaczej. Przedstawiana jest też w innym świetle. Problem PiSu to nie docenianie psychologi tłumu. Politycy jakby podchodzili do wydarzeń z przekonaniem że prawda sama się obroni. Oczywiście świat tak nie działa i dowiódł tego Goebbels bo „kłamstwo powtarzane tysiące razy staje się prawdą”. Szumna zapowiedź wielkiej afery z udziałem Kaczyńskiego dotarła praktycznie do wszystkich Polaków.

Każdy Polak zobaczy to na okładce to w sieci, to w telewizji że mit Kaczyńskiego został obalony. Niestety większość społeczeństwa nie interesuje się polityką i nie zgłębia sprawy czy afera miała miejsce czy też nie. Dla tych ludzi Kaczyński jest napiętnowany.

To prawda że ciężko znaleźć materiał obciążający na obecny obóz rządzący, dlatego opozycja używa pocisków małego kalibru. Czyli małe sprawy rozdmuchuje do ogromnych. W głowach większości Polaków te sprawy pozostają poważne. Jeden atak oczywiście niczego nie zmieni. Niestety jest ich więcej i dopóki politycy nie zrozumieją, że większość ludzi nie zagłębia się w sprawy polityczne tylko docierają do nich hasła klucze, na podstawie których budują swoją opinie dopóty poparcie będzie spadało.

 

 

Tego wpisu jeszcze nikt nie komentował