Celowe manipulacje czy niewiedza?

Celowe manipulacje czy niewiedza?

Autor wpisu: e-Politykae-Polityka 1356 wyświetleń

Do niewiarygodnej manipulacji doszło na amerykańskiej stacji MSNB, w której to korespondentka relacjonująca wizytę wiceprezydenta USA Marka Pence'a w Polsce dopuściła się do dość poważnego zakłamania rzeczywistości. Korespondentka odniosła się do powstania w getcie warszawskim w 1945 roku. Według jej relacji powstanie było sprzeciwem wobec polskiego nazistowskiego reżimu.

Z jednej strony może to być celowa manipulacja służąca do formowania opinii publicznej w Ameryce. Przypomnijmy że społeczność żydowska w Ameryce domaga się zwrotu majątków zniszczonych podczas drugiej wojny światowej. Może jesteśmy świadkami tworzenia dogodnego gruntu na przyszłe wywołanie presji na rząd polski. Najbardziej prawdopodobną wersją jest totalny brak wiedzy dziennikarki. Sytuacja jest o tyle żenująca ponieważ kto jak to ale dziennikarz, którego zadaniem jest dociekanie prawdy powinien zdobyć wiedzę na temat której przygotowuje reportaż.

Do sprawy odniósł się również Jonny Daniels - prezes fundacji From the Depths

Jest to obsceniczne i wysoce obraźliwe, zarówno dla Polaków, jak i Żydów, którzy dzielnie walczyli przeciwko niemieckim nazistom podczas powstania w getcie warszawskim. Pełne przeprosiny absolutnie należą się tym, którzy walczyli i tym, których obwinia się bezpodstawnie

Tego wpisu jeszcze nikt nie komentował