Koalicja Europejska rośnie w siłę?

Koalicja Europejska rośnie w siłę?

Autor wpisu: e-Politykae-Polityka 1207 wyświetleń

Najnowszy sondaż Badań Spraw Publicznych pokazuje że jedynie szeroka koalicja wszystkich lewicowych ugrupowań może dać koalicji zwycięstwo. Mowa tu o koalicji aż czterech partii: Po, Nowoczesna, SLD, PSL. Sondaż zlecił stacja radiowa radiozet.pl.

Sondaż najprawdopodobniej jest kontra odzewem na sondaż partii Biedronia, który rzekoma ma uzyskać aż 14% poparcia społeczeństwa. Skąd ten olbrzymi wskaźnik dla nowej partii wie tylko Robert Biedroń.

Po za sondażem możemy zaobserwować ciekawe zjawisko mianowicie na scenie politycznej pojawiła się partia która stanowi zagrożenie dla PO i z którą PO zamierza zaciekle walczyć. Jest to na pewno dobra wiadomość dla obozu rządzącego. Działania prowadzone przez PO do mające doprowadzić do zmniejszenia poparcia dla PiS, rozłożą się teraz na dwie partie, działanie na dwa fronty może z kolei przynieść niechęć wyborców do PO np. przez egzaltację nienawiści, fakenewsów.

Jak radio zet podaje:

Aż 42,07 procent ankietowanych postawiłoby na Koalicję Europejską, gdyby wybory do Europarlamentu odbyły się w najbliższą niedzielę. PiS mógłby liczyć w takim układzie sił na 37,59 procent poparcia Polaków. Na podium znalazłaby się też nowa partia Roberta Biedronia - Wiosna, na którą chęć oddania głosu zadeklarowało 8,33 procent respondentów

Warto przy tym artykule zadać zasadnicze pytanie. Skąd poparcie dla partii, która jawnie szkodzi Polsce na forum europejskim. Dopóki Polacy nie będą rzetelnie informowani o bieżących wydarzeniach dopóty będziemy mieć problem siłami politycznymi szkodzącymi krajowi.

Warto też przypomnieć nazwiska posłów głosujących za szkodliwą rezolucją dla Polski:

  • Michał Boni
  • Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein
  • Danuta Hübner
  • Danuta Jazłowiecka
  • Barbara Kudrycka
  • Julia Pitera
Polak 2019-02-14 11:56:51
To faktycznie smutne że większość Polaków jest gotowa dalej na nich oddać głos :/
7 0
e-Polityka 2019-02-18 13:22:36
Tak, tylko większości Polakom te sprawy są przedstawiane zupełnie inaczej. Główną winę za to ponoszą mainstreamowe media.
6 1