Czy opłaca się jeszcze otwierać sklep internetowy?

Czy opłaca się jeszcze otwierać sklep internetowy?

Autor wpisu: e-Politykae-Polityka 1053 wyświetleń

Każdy kto korzysta aktywnie z internetu od dziesięciu lat, łącznie z robieniem przez niego zakupów online, widzi jak niezwykle szybko sieć internetowa rozwija się w Polsce. Mnogość stron internetowych firmowych, sklepów internetowych wyszła z poza jakichkolwiek ram kontroli.

Wydawałoby się że nie ma miejsca na na nowe sklepy internetowe, że nowe firmy startujące w e-commerce zostaną na starcie pożarte przez konkurencję. Oczywiście tak też się dzieje, ale jeszcze sporo miejsca na dobrze przemyślane biznesy.

Planując swój biznes w sieci musimy wziąć kilka spraw pod uwagę. Przede wszystkim konkurencję. Jej siłę, ilość. Dalej niezbędna jest analiza finansowa kosztów promocji. Czy damy radę finansowo konkurować z działającymi już w sieci firmami z naszej branży. Na tym etapie upada większość nieudanych startup'ów. Porywanie się z motyką na słońce przy niskich zasobach budżetowych to popularny problem wśród rozpoczynających karierę w sieci przedsiębiorców.

Nie oznacza to że w internecie można już sprzedawać elektroniki. Wręcz przeciwnie. Co roku do grona aktywnie kupujących użytkowników sieci trafia tysiące nowych internautów. Obecnie mamy w Polsce prawie 27 mln internautów z tego 56% robi zakupy w sieci.

Przed 2010 aby można było zarabiać w sieci trzeba było sprzedawać produkty na całą Polskę. Dzisiaj mamy tyle aktywnych użytkowników że nie potrzebujesz tytułu lidera danej branży by zacząć zarabiać. Nie potrzebujesz w ogóle konkurować z gigantami.

Obecnie najlepszą i najkorzystniejszą drogą dla małych przedsiębiorców jest sprzedaż lokalna poprzez e-commerce zwłaszcza jeżeli mówimy o większych miastach. Znajdziesz bowiem w nich również ogromną ilość użytkowników, a promocja sklepu internetowego lokalnie jest znacznie tańsza niż na cały kraj.

Sprzedaż lokalna to szansa na większą grupę klientów ale też szansa na lepszą ich obsługę. Działając w zamkniętym obszarze możesz pozwolić sobie na dostawę towarów w ten sam dzień. Lepszy kontakt z klientem, zapewni Ci otwarcie punktu stacjonarnego sklepu. Kolejna sprawa możesz liczyć na tak zwany patriotyzm lokalny u sprzedawców.

 

Tego wpisu jeszcze nikt nie komentował