Demokracja według opozycji

Demokracja według opozycji

Autor wpisu: e-Politykae-Polityka 1166 wyświetleń

Jesteśmy na finishu rządów Prawa i Sprawiedliwości i czas na podsumowanie wszystkich związanych z tą partią afer. Jak przedstawiają politycy opozycji jest ich sporo i są jak najbardziej poważne. W sieci krąży lista rzekomo aż 130 afer z udziałem obecnego rządu. Okazuje się że w przypadku rządu PiS wystarczy się nie zgadzać podejmowanymi decyzjami przez rząd i już afera gotowa.

W mniemaniu opozycji aferą nie jest już strata finansowa Państwa, czy skandal moralny, ale na liście znajdziemy takie rodzynki jak rezygnacja z zakupu śmigłowców Caracal'i od Francuzów. Których naprawa jest tak droga że nawet nie stać na nią Francuzów. Ponad połowa nie lata. Przekop mierzei wiślanej również znalazł się na liście. Inwestycja jest przedstawiana przez użytkownika jako nieopłacalna. Lista zawiera czyny rządu te dobre dla Państwa jak i te budzące kontrowersje jak np. ograniczenie dostępu do tabletek „dzień po”. Oczywiście sprawa KNF jest obciążająca PiS ale Partia składa się z kilku tysięcy powiązanych osób i zawsze znajdzie się czarna owca. Ważna jest też reakcja na wykryte patologie.

Zastanawia mnie jak to się ma do demokratycznych wyborów. Skoro ludzie głosowali na Prawo i Sprawiedliwość to znaczy że zgadzali się z ich programem wyborczym. Mniejszość której nie udało się swojej partii wyłonić, zamiast uszanować wybór większości próbuje go zniweczyć i narzucić własny. Czy to oznacza że lewica tak bardzo demokratyczna sama nie szanuje demokracji?

Tak. Dla lewicy demokracja jest wtedy gdy wszystkie decyzje państwowe są nie tyle tylko co po ich myśli ale też wychodzą z jej inicjatywy. Niestety to nie ma nic wspólnego z demokracją. Sam brak poszanowania dla demokracji to nie jedyna cecha opozycji szkodząca Polsce. Opozycja Polska tak pragnie władzy że jest gotowa zniszczyć, zepchnąć do narożnika swój kraj aby ją osiągnąć. Jest to szkodzenie Polsce w imię sprawowania władzy w Polsce. Czy ktoś jeszcze wątpi w nieszczere intencje opozycji wobec naszego kraju?

Oczywiście pisać sobie można tak jak autor szeroko udostępnianej listy 130 afer obozu rządzącego. Dla przykładu jak opozycja ma w poważaniu kraj wystarczy przytoczyć sprawę głosowania za zastosowanie rezolucji wobec naszego kraju. Problemy polityczne kraje rozwiązują we własnych krajach. Opozycja próbuje wywrzeć nacisk sympatyzujących z nią partii zachodnich na Polskę, odsuwając tym samych Polskę od Europy. Bo oczywiście prezentowane argumenty w KE to czysta fikcja a konsekwencje politycznych szachów opozycji to przedstawianie Polski jako kraju faszystowskiego, pomijanie go w debatach politycznych oraz ryzyko nałożenia na nas kar finansowych lub odsunięcie nas częściowo od funduszy unijnych. W takiej sytuacji każdy Polak płaci za działania głównie posłów PO. Dążenie do władzy opozycji może skończyć się wysoką ceną dla Polaków.

Jak przekonać naród by spojrzał na pewne sprawy szerzej?

Tego wpisu jeszcze nikt nie komentował