Leszek Balcerowicz wypowiedział się na temat piątki PiS

Leszek Balcerowicz wypowiedział się na temat piątki PiS

Autor wpisu: e-Politykae-Polityka 1400 wyświetleń

Tak zwana wielka piątka partii PiS, odbija się do dziś echem w mediach. U jednych wywołuje pozytywne odczucia u innych wściekłość, te ostatnie u totalnej opozycji. Dzisiaj na temat nowych projektów obozu rządzącego wypowiedział się Leszek Balcerowicz. Znany jest on z negatywnego nastawienia do partii rządzącej jednak warto przytoczyć rozmowę.

Profesor na antenie TOK FM negatywnie ocenił nowe pomysły PiS, które mają wpłynąć na gospodarkę w Polsce, hamując ją. Według Leszka Balcerowicza wielka piątka nie tyle co nie poprawi jakości życia Polaków ale i zwiększy emigrację z Polski.

To jest wyjątkowy przekręt. Przedstawienie tej nowej fali rozdawnictwa jako recepty na to, żeby było więcej Polaków. To jest oderwane od jakichkolwiek badań

Ta fala rozdawnictwa (…) plus nacjonalizowanie spowolnią wzrost gospodarczy. (..) Utrzyma się dużą luka w dochodach między Polakami a bogatszymi krajami i to będzie wzmagać emigrację z Polski

straszy Leszek Balcerowicz

Czy warto się przejmować prognozami Leszka Balcerowicza? Ten już zapowiadał katastrofę gospodarki Polski jeszcze przed wyborami w 2015 roku. Program wyborczy prezentowany przez PiS miał doprowadzić do recesji w naszym Kraju.

Tego wpisu jeszcze nikt nie komentował