„Piątka Kaczyńskiego” jest popierana przez wyborców PO

„Piątka Kaczyńskiego” jest popierana przez wyborców PO

Autor wpisu: e-Politykae-Polityka 1792 wyświetleń

Mało kto się tego spodziewał. Nie dawno zaprezentowana „piątka Kaczyńskiego” jest pozytywnie odbierana przez wyborców PO. Wyniki badania przeprowadzonego na panelu Ariadna wskazują że ponad połowa wyborców popiera nowe zmiany. Przypomnijmy czym jest pakiet nowych zmian określanych jako „piątka Kaczyńskiego”.

„Piątka Kaczyńskiego” to pakiet zmian ogłoszony na konwencji PiS 23 lutego bieżącego roku. Zmiany dotyczą sporej grupy społecznej. Dla najmniejszych zostanie rozszerzony program 500+ o pierwsze dziecko. Młodzi zostaną zwolnieni z podatku PIT do 26 roku życia. Zostaną też obniżone koszty zatrudnienia. Seniorzy zostaną raz w roku wsparci trzynastą emeryturą w wysokości 1100 zł brutto. Dodatkowo będą przywracane połączenia komunikacji miejskiej.

Program socjalny kierowany jest do rodzin, młodych ludzi na dorobku oraz do seniorów. Wszystkim tym grupom przyda się wsparcie finansowe, to one też głównie korzystają z połączeń komunikacyjnych. To że wyborcy PiS popierają ten program nikogo nie dziwi, ale że większość wyborców PO również go popiera może co poniektórych już zdziwić.

Poniżej znajduje się wizualna prezentacja danych.

 

 

 

Tego wpisu jeszcze nikt nie komentował