Premier Morawiecki odwołał swoje uczestnictwo w spotkaniu V4

Premier Morawiecki odwołał swoje uczestnictwo w spotkaniu V4

Autor wpisu: e-Politykae-Polityka 1382 wyświetleń

 

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami afery, przekształcającą się w międzynarodową. Chodzi jak nie tylko w tej o pozwiązywanie Polaków z Niemieckimi zbrodniami w czasie drugiej wojny światowej. Przypomnijmy: 14 lutego „Jerusalem Post”  podał informację że podczas konferencji bliskowschodniej premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście.

Podczas rozmowy z dziennikarzami premier Netanjahu mówił o Polakach, nie polskim narodzie ani państwie. Jego wypowiedź została błędnie zrozumiana i zacytowana w prasie, i została później poprawiona przez dziennikarza, który był autorem pierwotnego zniekształcenia

-tłumaczy w oświadczeniu Kancelaria Premiera Izraela

Słowa zostały zradykalizowane przez dziennikarzy, ale mimo wszystko nie powinny paść. Warto zwrócić uwagę że padły one w mieście, które zostało najbardziej dotknięte przez drugą wojnę światową – zniszczone przez nazistów. Padły na spotkaniu gdzie miały zostać pogłębiane sojusze a nie niszczone.

W odpowiedzi na te informacje Premier Mateusz Morawiecki odwołał swoje uczestnictwo w spotkaniu V4, które miało odbyć się w Izraelu.

 

Tego wpisu jeszcze nikt nie komentował