Wniosek wyrażenie wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości odrzucony

Wniosek wyrażenie wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości odrzucony

Autor wpisu: e-Politykae-Polityka 797 wyświetleń

Jeżeli elity polskiego sądownictwa poświęciłyby na naprawę sądów tak wiele czasu, ile poświęcają na obronę swoich przywilejów, to mielibyśmy dzisiaj najlepiej działający wymiar sprawiedliwości na świecie – Mateusz Morawiecki

Sejm odrzucił wniosek o wyrażenie wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Za głosowało 177 posłów, a przeciwko 233 posłów. 23 wstrzymało się od głosu.

 

Klub Kukiz wstrzymał się do głosowania. Pytanie czy nie ma zdania czy nie chce brać udziału w wojnie między opozycją a obozem rządzącym. Nie chce się narazić potencjalnym wyborcom z PO czy nie chce pokazać swoim wyborcom że jest z PiS. Problem jest jednak większy ponieważ w Polsce toczy się prawdziwa walka o wolne sądy. Mamy sędziów na telefon, sędziów którzy byli aktywni w czasach PRL i są dalej. Kukiz15 rezygnując z walki o kraj w imię swego wizerunku nie pokazuje dobry intencji wobec Polski.

Przypomnijmy że Zbigniew Ziobro ma na swoim koncie kilka ważnych dokonań, które podczas tego typu głosowań nie mogą być zapomniane.

 

  • Ustawa zakazująca odbierania dzieci z powodu biedy.

  • Ustawa umożliwiająca odbieranie majątków przestępcom

  • Ustawa anty lichwiarska

 

Na swoim koncie ma również wiele indywidualnych interwencji zwłaszcza w sytuacja w których krzywdzono dzieci. Jak odbieranie je przez sąd a nawet Jugendamt.

 

Tego wpisu jeszcze nikt nie komentował