Żegnamy jednego z najwybitniejszych polskich polityków

Żegnamy jednego z najwybitniejszych polskich polityków

Autor wpisu: GiraffexGiraffex 860 wyświetleń

 

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych odszedł Jan Olszewski, wybitny polityk i patriota. Gdy rząd Jana Olszewskiego sprawował władzę w Polsce zrobił w pół roku więcej niż kolejne władze występujące po nim. Działania rządu miały ogromny wpływ na stan kraju i jego rozwój. Pół roku wystarczyło uporządkować politykę finansową, przełamać recesję zadbać o rozwój obronności kraju, uporać się z aferami i przestępczością kryminalną. Budżet rządu Olszewskiego został pozytywnie oceniony przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Czasy rządu Olszewskiego są nam bliskie dzisiaj ponieważ dzisiaj w naszym kraju toczy się podobna batalia o to czuja będzie tak naprawdę Polska. Polaków czy zagranicznych lobbystów. Warto dodać że osoby odpowiedzialne za obalenie rządu Olszewskiego do dzisiaj istnieją w polityce i do dzisiaj mącą w głowach Polaków, do dzisiaj szkodzą krajowi np. donosząc nieprawdę na Polskę na arenie międzynarodowej.

Znane słowa Jana Olszewskiego są jak najbardziej aktualne dzisiaj:

Była Polska przez czterdzieści parę lat własnością pewnej grupy. Własnością z dzierżawy, może nawet raczej, przez kogoś nadanej. Po tym myśmy w imię racji politycznych, zgodzili się na pewien stan przejściowy. Na kompromis, na to, że ta Polska jeszcze przez jakiś czas będzie nasza i nie całkiem nasza. I zdawało się, że ten czas się skończył, kiedy uzyskaliśmy władzę pochodzącą z prawdziwie demokratycznego wyboru. A dzisiaj widzę, że nie wszystko się skończyło, że jednak wiele jeszcze trwa i że to – czyja będzie Polska – to się dopiero musi rozstrzygnąć

Za rządów Jana Olszewskiego Polska miała szansę na szybki rozwój, odbudowę kraju i stanięcie na nogi gospodarki zniszczonej wojnami a potem komunizmem. Rząd ten został niestety zdławiony przez wrogów Polski wolnej.

Kto jeszcze nie oglądał filmu „Nocna Zmiana” zapraszam poniżej.

 

 

Tego wpisu jeszcze nikt nie komentował